У 2015 році в аграрному секторі відбулося зниження обсягів виробництва, спричинене значною мірою рецесією та економічними потрясіннями.

З основних видів аграрної продукції зростання з січня по листопад у порівнянні з попереднім роком продемонстрував тільки урожай соняшнику.

Втім, виробництво основного виду продукції українського аграрного сектора – зернових культур – практично не знизилося. Ніякого зламу багаторічної тенденції до нарощення виробництва зернових не спостерігається, і воно напевно продовжить рости.

Україна повертає собі статус житниці Європи, і ні війна, ні економічні потрясіння цьому поки не завадили.

Водночас, тваринництво – важлива частина аграрного сектора, тому що вона, фактично, створює додаткову до рослинництва додану вартість (основну частину витрат у тваринництві становлять вироблені рослинництвом корми) – постраждало сильніше. Зокрема, спостерігається скорочення поголів’я великої рогатої худоби і свиней, що може в коротко- й навіть середньостроковій перспективі негативно позначитися на виробництві м’ясної та молочної продукції.

Втім, загалом аграрний сектор краще від інших галузей переніс потрясіння 2015 року і продовжує залишатися ключовою частиною економіки України.

Agent Forward - Nissan leaf привезти USA!

Запрос ставки

 

Желаете получить дополнительную консультацию?